01.08.2013 15:40

Mlékárna

Naleznete u nás širokou škálu mléčných prodůktů:

 

Miltra - Díky mléku z vlastního chovu krav, které se pasou v přírodě Beskyd a Orlických hor, vyrábíme jedny z nejkvalitnějších mléčných výrobků. Mléko, smetana, tvaroh, fitness krém,...

Farma Zdeňka -  Rodinná farma hospodaří od roku 1992. V současné době obhospodařuje cca 150 ha, živočišná výroba tvotří 130 kusů hovězího dobytka, z toho 90 kusů krav Holštýnského plemene. Prvotním cílem rodinné farmy je produkce vysoce kvalitního mléka. V únoru roku 2011 zrealizovali projekt z názvem: „Zdraví, sílu najdeš v sýru!“. Výsledkem tohoto projektu je výstavba nové Malé mlékárny, kde zpracují více než 2 000 litrů mléka týdně. Mezi hlavní výrobky této malé mlékárny patří čerstvý domácí tvaroh, sýry měkké – smetanové, sýry polotvrdé ale také domácí máslo, kyška nebo podmáslí. Sýry vyrábí buďto úplně čisté – tedy bez koření nebo s kořením, např. bylinky, paprika s česnekem, pažitka s česnekem s pepřem, s italským chilli kořením, s provensálským kořením.

Tento tvaroh je pro všechny mlsné jazýčky a má všestranné použití. Uděláte si z něj výbornou domácí pomazánku, posypete jej na těstoviny, ideální je do koláčků i pecáků a o ovocných knedlíkách ani nemluvě. Tvaroh je vhodný pro všechny věkové kategorie, ideální je našlehaný např. s cukrem a vajíčkem pro děti.
Polotvrdé sýry jsou déle zrající, vhodné jak k vínu, tak na nastrouhání nebo zapečení s toasty nebo vejcem.
Čerstvé měkké sýry jsou vhodné k každodenní snídani, svačince či večeři.

Také velmi chutný bílý jogurt.

—————

Zpět