TVARŮŽKY LOŠTICE 

 

Nabízíme veškeré produkty tvarůžkárny A.W. Loštice.

 

 

Co je to tvarůžek

Olomoucké tvarůžky jsou zrajícím sýrem vyrobeným z odstředěného (odtučněného) mléka. Mají zcela ojedinělou pikantní chuť, typickou vůni, povrch se zlatožlutým mazem a soudržnou poloměkkou až měkkou konzistencí s patrným světlejším jádrem. Tvar má zpravidla podobu kotoučků, kroužků, tyčinek, nebo nepravidelných kousků. Olomoucké tvarůžky jsou stolní sýr. Mají charakteristickou a nezaměnitelnou chuť a vůni způsobenou (proteolytickým) rozkladem bílkoviny sýra při zrání. Díky svým nutričním hodnotám - nízké energetické hodnotě (tzn. nízkému obsahu tuku) a obsahu plnohodnotných bílkovin a vápníku, se Olomoucké tvarůžky řadí na první místo mezi sýry.

Při výrobě Olomouckých tvarůžků se nepoužívají geneticky modifikované suroviny. Vyrábějí se bez přídavku syřidel, barviv, aromat a stabilizátorů. Obsahují alergen – tvaroh vyrobený z pasterizovaného kravského mléka. Neobsahují látky, které způsobují celiakii a jsou tedy vhodné pro bezlepkovou dietu. Rovněž neobsahují látky způsobující fenylketonurii.

 

POŠTULKOVY TVARŮŽKOVÉ MOUČNÍKY Z LOŠTIC

 

Tvarůžkové moučníky z Loštic jsou originální slanou pochoutkou, dle rodinné receptury již od roku 2009. Základem je domácí listové těsto
a jemná tvarůžková pěna. Vysoký podíl ruční práce zaručuje kvalitu a jedinečnost každého z moučníků. Dnes jsou tyto originální moučníky oblíbeným zpestřením rodinných oslav, rautů a svateb.

Každý čtvrtek nabízíme čerstvé tvarůžkové zákusky, které je u nás také možno objednat na oslavy a pod.

 

 

 


Tvarůžky

V této kategorii nejsou žádné produkty.